První spuštění

Po instalaci programu EcceHomo se program automaticky spustí, pokud toto spuštění nezakážete v rámci instalace. Program lze kdykoliv spustit pomocí odkazu v nabídce Start nebo pomocí ikonky na ploše.

Při prvním spuštění není program aktivován a proto se ze všeho nejdříve zobrazí okno s výzvou k aktivaci, které rovněž umožňuje spustit omezenou zkušební verzi programu.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, zobrazí se přihlašovací dialog:

Samotný přihlašovací dialog vypadá následovně:

Při prvním přihlášení musíte využít výchozí přihlášení. Do pole jméno zadejte eccehomo a do pole Heslo rovněž eccehomo. Následně stiskněte tlačítko Přihlásit nebo stiskněte klávesu (Konec).

Jakmile začnete psát heslo, vpravo se zobrazí ikonka s okem. Když nad ní stisknete levé tlačítko myši a necháte jej stisknuté, uvidíte text, který jste zadali.

Po přihlášení EcceHomo prověří naplněnost programových číselníků (pojišťovny,  krevní skupiny atd) a v případě potřeby je naplní.

Provede kontrolu aktuálnosti modulů eRecept a eNeschopenky. V případě potřeby je aktualizuje.

Dále zkontroluje číselníky VZP, SÚKL a ÚZIS. a porovná jejich verze s aktuálními verzemi číselníků na webu. Pokud jsou na webu novější verze, příslušné číselníky stáhne a aktualizuje.

Tyto číselníky nejsou součástí instalace EcceHomo a proto se při prvním spuštění navrhne kompletní stažení všech číselníků. Rozhodně ji proveďte.